logo Strefa Twórcza Fotografia

5 rad jak przygotować nieruchomość do fotografii wnętrz przed sprzedażą

scroll bottom

Małe detale potrafią często podnieść wartość sprzedawanej lub wynajmowanej nieruchomości. Nieduży nakład finansowy sprawia, że wnętrze jest bardziej atrakcyjne. Niezwykle ważna jest także estetyka wnętrza, minimalizm kolorystyczny oraz czystość. I te wszystkie elementy powinny przedstawiać dobre fotografie nieruchomości. Oto 5 rad jak przygotować nieruchomość do sesji zdjęciowej.

Profesjonalne zdjęcia wnętrz

Jeśli umówiliście się z fotografem na zdjęcia nieruchomości – Szczecin, to warto poświęcić trochę czasu, by były one efektowne. Jak powszechnie wiadomo, potencjalni klienci są wzrokowcami, więc najpierw nieruchomość powinna im się spodobać na zdjęciu w Internecie. Przeciętnych fotografii na portalach ogłoszeniowych nie brakuje. Ale największe zainteresowanie mają te z profesjonalnymi kadrami. Aby jednak zdjęcia oddawały realny stan obiektu, warto zadbać o detale. Umawiając się z fotografem, warto wziąć pod uwagę również porę dnia. Mocne, południowe słońce może utrudnić wykonanie dobrych fotografii nieruchomości. Oto lista czynności, które z pewnością opłaca się wykonać przed sesją zdjęciową.

Mniej znaczy lepiej

Fotografia nieruchomości to dziedzina, w której Photoshop nie jest niezbędny. Zdjęcia powinny oddawać realny stan pomieszczeń. A zatem, przedmioty, których nie ma na zdjęciach, nie mogą znajdować się też w mieszkaniu bądź lokalu. A zatem przed sesją spakujcie wszystkie niepotrzebne przedmioty. Ramki ze zdjęciami stojące na meblach, gazety, dokumenty, prywatne segregatory, pstrokate wykładziny i dywany, nadmiar kolorowych poduszek. W łazienkach nie powinny znajdować się porozstawiane flakoniki, kosmetyki oraz różnobarwne ręczniki. Kuchenny blat powinien być pusty – konieczne jest ukrycie wszystkich przypraw, pojemniczków oraz naczyń w szafkach. Wnętrze w dużej mierze należy ujednolicić kolorystycznie, by spodobało się jak największej liczbie oglądających. Wówczas szanse na szybką sprzedaż rosną!

Zachęcająca czystość

Przed sesją warto również dokładnie wysprzątać całą nieruchomość. Okna powinny lśnić od czystości, by wpadało przez nie jak najwięcej naturalnego światła, a widok za oknem zachęcał do obserwacji. Blaty kuchenne oraz podstawowe wyposażenie AGD powinny mieć błyszczące powierzchnie. Warto zwrócić uwagę także na stan podłóg. Czyste listwy przypodłogowe z pewnością przykują uwagę potencjalnego klienta.

Malowanie?

Zdjęcia nieruchomości, które przykuwają uwagę potencjalnych klientów, są dobrze doświetlone i jasne. Czasem wystarczy przemalować jedną ścianę we wnętrzu, aby doprowadzić do jego rozświetlenia. Niewielki nakład pracy może podnieść wartość nieruchomości. Jasne pomieszczenia wyglądają przestrzennie, są bardziej uniwersalne i przytulne. Ściany powinny być też czyste. Ma to wpływ na ogólną estetykę obiektu.

Drobne naprawy

Brak narożnika w listwie przypodłogowej, lub żarówka bez klosza w przedpokoju, to detale, których mieszkańcy już nie dostrzegają. Ale fotograf i potencjalny klient z pewnością je zauważą. Warto dokonać zaległych napraw przed spotkaniem z fotografem wnętrz w Szczecinie i okolicy. Dobre zdjęcia nieruchomości uwydatniają szczegóły.

Efektowne detale

W kuchni dobrze zaprezentują się świeże owoce w koszyku na blacie. W jadalni i w salonie żywe kwiaty dodadzą wnętrzu elegancji. Długie, zdobne firany na oknach warto wymienić na jednobarwne zasłony. W przedpokoju czyste lustro i równo domknięte szafki w szafie sprawią, że nieruchomość zaprezentuje się znacznie lepiej.

Niewielka inwestycja, poświęcony czas i drobne zakupy przed spotkaniem z fotografem zwiększą zainteresowanie nieruchomością i mogą również podnieść jej wartość. Potencjalny klient, który nie będzie miał powodu do negocjacji ceny, szybciej zdecyduje się na zakup lub wynajem.

strefatworczafotografia
F
F