logo Strefa Twórcza Fotografia

Najlepszy czas na sesję – fotografia ślubna w Szczecinie i nie tylko

scroll bottom

Ślub tuż, tuż, a Wy wciąż nie wiecie kiedy wykonać sesję ślubną? W dniu ślubu zazwyczaj grafik pęka w szwach – i to dosłownie. A zdjęcia wykonywane kilka dni później najczęściej odbywają się na pełnym luzie, ale wiążą się z dodatkowymi kosztami. Decyzja nie jest łatwa. Na szczęście fotograf na ślub z dużym doświadczeniem służy dobrą radą i rozwiewa wątpliwości.

Wbrew pozorom czas wykonania sesji ślubnej ma ogromne znaczenie. Najczęściej zastanawiacie się, czy w dniu ślubu będą sprzyjające okoliczności do wykonania dodatkowych zdjęć? Rozłożenie winietek, odbiór kwiatów, dekoracja auta, fryzjer, kosmetyczka… Lista często zdaje się nie mieć końca. Czy w tak napiętym grafiku warto uwzględniać sesję ślubną?

Emilia i Radosław fotograf ślubny Szczecin

Ślubny grafik i płynący czas

Sesja w dniu ślubu to propozycja dla tych, którzy chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zastanówcie się. Dzień wymarzonego ślubu właśnie nadchodzi. Budzicie się rano i każdy ma do wykonania jeszcze kilka punktów. Wprawdzie ślub zaplanowany jest na godziny popołudniowe, ale zegar nie pozostawia złudzeń. Przed samą ceremonią jest chwila na popularny first look. Jeśli okoliczności sprzyjają, a mamy tu na myśli piękny ogród, altanę lub przestronny salon warto wykonać kilka dodatkowych zdjęć. Jednak na pełnowymiarową sesję, to trochę za mało.

Pamiętajcie, że tuż przed ceremonią emocje sięgają zenitu – niebawem sami się o tym przekonacie! Czy będziecie umieć się wyciszyć i skupić na celebrowaniu miłość? Z doświadczenia wiemy, że to nie jest wcale takie proste.

Natalia i Michał Fotograf ślubny szczecin

Sesja w 30 minut – czy to możliwe?

Tuż po ślubie, gdy największe emocje powoli opadają, najczęściej macie ochotę już tylko na relaks. Na sale przyjeżdża się ok. godziny 17. A realizacja wspomnianej wcześniej listy od wczesnych godzin porannych potrafi nieźle wymęczyć. Goście udają się wówczas na ciepły posiłek, a Wy możecie wykorzystać 30 minut na ciekawe ujęcia. Jesteście spokojni i szczęśliwi, bo najważniejsze już za Wami. Emanujecie miłością… Jednak czas tworzy barierę i prowokuje do pośpiechu. Goście będą Was niecierpliwie wyglądać, gdy znikniecie na dłużej. Ogranicza Was też miejsce. Nie będzie czasu na dojazd, więc trzeba wykorzystać potencjał ogrodu przy sali weselnej.

Sesja w dniu ślubu ma jednak kilka zalet. Nie trzeba drugi raz się przygotowywać. Makijaż w dniu ślubu jest perfekcyjny, a fryzura idealna.

fotograf ślubny Szczecin

Sesja ślubna bez ograniczeń

Teraz przeanalizujmy drugą opcję – sesja kilka dni po ślubie. Gdy odeśpicie już tę szaloną, weselną noc, sprawdzacie pogodę i dzwonicie do swojego fotografa na wesele. Szczecin kryje w sobie wiele ciekawych miejsc. Jeśli zapowiada się słoneczny dzień, wybierzcie lokalizację na łonie natury. Jeśli pogoda spłata psikusa, lub trwa akurat okres jesienno-zimowy możecie wybrać alternatywę w postaci Filharmonii Szczecińskiej, Urzędu Wojewódzkiego lub innej budowli o pięknej architekturze. Oczywiście o formalności nie musicie się przejmować – doświadczony fotograf na ślub z pewnością o nie zadba.

Justyna i Mateusz fotografia ślubna

Sesję ślubną można wykonać również podczas zagranicznej wycieczki. Profesjonaliści realizują takie zlecenia bez problemu. Pamiętajcie jednak, że planując taki wyjazd, to Wy pokrywacie koszt za nocleg i wyżywienie fotografa.

Fotograf na ślub i sesję to dodatkowy wydatek

Kolejnym dodatkowym kosztem są przygotowania. Sesja po ślubie wiąże się z dodatkowym nakładem finansowym. Chociaż sukni ślubnej nie trzeba oddawać do pralni, to w przypadku panny młodej wizyta u kosmetyczki i fryzjera jest w zasadzie obowiązkowa. Z pewnością w formie dodatków dobrze będzie prezentował się bukiet ślubny. Wszystko zatem zależy od Waszej wizji. Jeśli nie chcecie na dojazd przeznaczać większej kwoty, razem z fotografem na ślub znajdźcie lokalizację, która jest atrakcyjna i znajduje się niedaleko miejsca zamieszkania.

Natalia i Maciej – fotografia ślubna Szczecin

Czas ma znaczenie!

Najlepiej, by sesja odbyła się maksymalnie dwa tygodnie po ceremonii zaślubin. Wówczas nie opóźnia pracy nad albumem. Nim wrócicie do przedślubnej rzeczywistości i wpadniecie w wir codziennych obowiązków, jesteście wyluzowani i szczęśliwi. To najlepszy czas na sesję ślubną.

Ostateczna decyzja zawsze należy do Was. Zastanówcie się, na czym najbardziej Wam zależy. Może macie swoje ulubione miejsce, które wiąże się w wieloma wspomnieniami i właśnie tam chcielibyście wykonać sesję ślubną? Wówczas nie warto iść na kompromis. Promienie zachodzącego słońca mogą subtelnie zatańczyć na Waszych twarzach, a fotograf na ślub ze Szczecina uchwyci romantyczną scenę w magicznych kadrach. To wszystko jest możliwe! Biegnący czas wcale nie musi Was ponaglać.

strefatworczafotografia
F
F