logo Strefa Twórcza Fotografia

Jak przygotować się do sesji ślubnej?

scroll bottom

Ślub to zazwyczaj bardzo długo wyczekiwane wydarzenie, jednak gdy nadchodzi moment powiedzenia sobie sakramentalnego „tak”, często okazuje się, że czas spędzony na weselu mija bardzo szybko. Na szczęście możemy zachować najważniejsze wspomnienia w postaci zdjęć i nagrań z tego wydarzenia.

Sesja ślubna przeprowadzona pod doświadczonym okiem fotografa na ślub w Szczecinie, to jedna z najpiękniejszych pamiątek. Na co zwrócić uwagę i jak zorganizować wymarzoną sesję z momentu zawarcia związku małżeńskiego?

Kiedy zorganizować sesję ślubną?

Sesję ślubną najlepiej zorganizować już po weselu, gdy emocje nieco opadną, a równocześnie para młoda wciąż będzie podekscytowana i pozytywnie nastawiona, co z pewnością zostanie ukazane na zdjęciach. Dzięki temu w tak ważnym dniu, zakochani będą mogli w pełni skupić się na sobie i swoich bliskich podczas uroczystości weselnych. Przeprowadzanie sesji ślubnej w trakcie wesela lub tuż po ślubie zabiera nie tylko czas, ale również może przysparzać wiele stresu. Dzięki współpracy z fotografem ślubnym już po wydarzeniu, mamy możliwość zorganizowania scenerii, która nie koniecznie znajduje się blisko miejsca, w którym urządzane jest przyjęcie weselne. Warto jednak wiedzieć, że z sesją ślubną nie warto czekać zbyt długo, ponieważ w miarę jak emocje opadną, trudniej będzie uchwycić w obiektywie tak zwaną „magię chwili”.

fotograf na ślub Szczecin

Czym kierować się przy wyborze scenerii?

Zdecydowanie się na daną scenerię to jeden z najważniejszych kroków podczas przygotowań do sesji ślubnej. Wybrany fotograf na wesele z pewnością ma sprawdzone miejsca w okolicy, w których nowożeńcy najczęściej decydują się na sesję. Zdarza się, że pary wybierają odległe miejsca, jak na przykład plażę, góry czy jeziora, jednak nie jest to konieczne do uzyskania wspaniałego efektu na zdjęciach. Piękne krajobrazy mogą kryć się również w sąsiedztwie, dlatego warto poszukać miejsca w swoim najbliższym otoczeniu. Wybrana sceneria powinna przede wszystkim współgrać z parą młodą, dobrze się kojarzyć lub może nawet przywoływać wspomnienia. Nie ma jednej ścieżki. Obiektyw widzi, czy w danym miejscu czujemy się swobodnie, a dzięki odpowiedniej scenografii fotograf na ślub potrafi uzyskać nieziemski efekt! Warto też zwrócić uwagę, że większość sesji organizowana jest pod gołym niebem. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu najlepiej zarezerwować sobie więcej niż jeden termin, w razie gdyby pogoda nie sprzyjała. Pamiętajcie! Dobry fotograf ślubny, nawet z najmniej wyszukanego i z pozoru prozaicznego miejsca uczyni niezwykły plener ślubny.

Magdalena i Marcin fotograf ślubny Szczecin

Jakie dodatki zabrać ze sobą na sesję ślubną?

Bardzo często młoda para ma problem z doborem dodatków na sesję ślubną. Fotograf na wesele zazwyczaj pomaga w aranżacji oraz pozowaniu. W ostatnich latach coraz bardziej popularny staje się minimalizm. Bardzo modnym, a równocześnie delikatnym dodatkiem jest bukiet kwiatów. Pęk kwiatów pomoże pannie młodej się rozluźnić, gdy nie będzie wiedziała co począć ze swoimi dłońmi, a równocześnie urozmaici zdjęcia. Nieodzownym elementem fotografii ślubnej, który można zaliczyć do dodatków jest również odpowiedni make-up oraz fryzura. Warto jednak pamiętać, że dodatki nie powinny przyćmić pary młodej, ale podkreślić ich prezencję i piękno chwili. Nieodzownym dodatkiem do sesji ślubnej będzie welon. Nie ma nic bardziej zjawiskowego, niż welon unoszony przez wiatr, albo widok pary młodej skrytej za welonem w romantycznych objęciach. Na sesje warto zabrać to, czym się interesujecie. Cóż to będzie za widok, gdy na sesję pan młody ubrany w garnitur podjedzie swoim ukochanym motocyklem, albo pasjonaci jeździectwa przyjadą konno. Najważniejszym i nieodzownym dodatkiem do sesji ślubnej będzie pewność siebie, która z pewnością przełoży się na świetne efekty końcowe na Waszych fotografiach ślubnych.

Magdalena i Marcin fotograf ślubny Szczecin

Ile czasu zarezerwować na sesję ślubną?

Żadna sesja zdjęciowa, a już z pewnością tak wyjątkowa jak sesja ślubna, nie powinna być przeprowadzana w pośpiechu. Praca z wybranym fotografem ślubnym zajmie wam nawet kilka godzin, więc aby uzyskać wyjątkowe zdjęcia warto wygospodarować sobie wolne popołudnie. W końcu efekt fotografii ślubnej zachowa się w albumach rodzinnych na lata!

fotograf ślubny Szczecin

Wypoczynek i dobre nastawienie

Oprócz kwestii formalnych, odpowiednie przygotowanie się do sesji ślubnej to przede wszystkim dobre nastawienie i wcześniejszy wypoczynek. Przed sesją warto też zjeść niewielki posiłek, tak by organizm dostał odpowiednią dawkę energii. Praca z fotografem na wesele to często długie pozowanie w różnych pozycjach, więc warto zadbać zarówno o swoje ciało jak i umysł. Koniec końców czas spędzony przed obiektywem powinien być przyjemnością oraz jedną z najpiękniejszych pamiątek ślubnych.

fotograf ślubny Szczecin

Zapoznaj się z naszą ofertą i porównaj ją ze swoimi oczekiwaniami!

strefatworczafotografia
F
F