logo Strefa Twórcza Fotografia

Najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną w Polsce

scroll bottom

Ciekawe miejsca na sesję ślubną wbrew pozorom w Polsce istnieją i cieszą się ogromną popularnością. Nie musicie lecieć do ciepłych krajów, by otoczenie w czasie pleneru ślubnego było wyjątkowe. Oto 10 miejsc, które z pewnością wzbudzą w Was zachwyt. A może nawet sprawią, że wbrew wcześniejszym decyzjom, zdecydujecie się ją wykonać!

Sesja jest przysłowiową kropą nad „i” w albumie ślubnym. W porównaniu do zdjęć wykonywanych w formie reportażu jest dużo bardziej efektowna. Tutaj naprawdę można poszaleć. Miejsce sesji zawsze zależy od Was. Możemy umówić się tam, gdzie najchętniej spędzacie wolny czas. Ale świetnie sprawdzają się też lokalizacje, które są dla Was szczególnie ważne, przywołują pozytywne wspomnienia, refleksje. Jeżeli wymarzona sceneria wymaga organizacji całej wycieczki, warto połączyć ją z podróżną poślubną. Urokliwych miejsc na szczęście w Polsce nie brakuje.

Jeśli jednak nie macie ciekawej miejscówki, przychodzimy Wam z pomocą. Oto nasze top 10! Tutaj sesja ślubna będzie efektowna, a nawet magiczna!

Pustynia Błędowska – idealne miejsce na sesję ślubną!

Pustynia Błędowska, która znajduje się na pograniczu małopolski i śląska, to bez wątpienia jedyne takie miejsce w naszym kraju. Legenda głosi, że „polska Sahara” jest dziełem diabła. Ale i tak warto właśnie tam wykonać sesję ślubną. A przy okazji, jeśli jeszcze tam nie byliście, zachwycić się powierzchnią 33 kilometrów kwadratowych lotnych piasków. Zdjęcia w takim miejscu są po prostu szałowe!

Romantyczna sesja ślubna w Słowińskim Parku Narodowym

A jeśli mowa o piasku i Polsce, to kolejne miejsce, które warto odwiedzić w towarzystwie fotografa ślubnego to Wydma Łącka, która znajduje się w Słowińskim Parku Narodowym. Pustynny krajobraz, któremu towarzyszu szum fal zapiera dech w piersi bez względu na to, który raz odwiedza się te urokliwe miejsce. Na uwagę zasługuje również martwy las, który kształtują porywy morskiego wiatru i sypki piasek. Zdjęcia ślubne w takim miejscu z pewnością będą niepowtarzalne. Wiecie, że to Wydma Łącka jest wpisane na listę UNESCO?

Kochacie polskie morze? To sesja w blasku zachodzącego słońca Was zauroczy!

Kadry z sesji ślubnej wykonane na molo w Sopocie lub o wschodzie słońca na gdyńskim klifie potrafią zauroczyć. Polskie morze, pomimo tego, że jest zimne, potrafi być majestatyczne. Planując w tym miejscu sesję ślubną, warto wziąć pod uwagę mało popularne godziny. Tłumy turystów nie zawsze robią wrażenie. A dla efektownych zdjęć warto wybrać się tam choćby o świcie…

 Nietypowa sesja ślubna… w jurcie

Coraz częściej decydujecie się na nietuzinkowe miejsce na organizację wesela, to dlaczego by nie wykorzystać tego podczas sesji ślubnej? Jurta to świetny pomysł. Sesja ślubna w stylu rustykalnym lub boho, gdy przyroda wdziera się w kadry – i to dosłownie, potrafi zachwycić. W Polsce jurty stały się na tyle popularne, że są już w większości województw. Dlatego znalezienie idealnej na sesję zdjęciowo nie powinno być trudne.

Opuszczona szklarnia, czyli sesja ślubna w stylu boho

Jeśli macie już dość macie pospolitych miejscówek, które niejednokrotnie wybierali Wasi znajomi, to umówcie się na sesję ślubną w szklarni. Tak, dobrze słyszycie. Stare, opuszczone budowle, które niegdyś były wykorzystywane do uprawy roślin, mają nie tylko duszę, ale też ogromny potencjał. Jedna z nich znajduje się 16 km od Puław, jadąc w kierunku Radomia. Zdjęcia ślubne w takim miejscu mogą powalić na kolana.

Zakochana para u podnóża polskich gór

Kolejnym magicznym miejscem są polskie góry. I nieważne jak wysokie są szczyty… Czy to Beskidy, Sudety, czy Karkonosze. Wszystkie zachwycają, wzbudzają podziw. I chociaż mogłoby się wydawać, że wszystkie są takie same, to jednak widoki zawsze są niepowtarzalne. A para młoda stojąca na jednym ze szczytów prezentuje się po prostu dostojnie.

Kolorowe Jeziorka – bajkowa sesja ślubna w Polsce

Ciekawym miejscem na sesję ślubną są Kolorowe Jeziorka. Pod tą magiczną nazwą kryją się malutkie zbiorniki wodne w Parku Krajobrazowym w Rudawach Janowickich. Tam woda mieni się wieloma kolorami, zwłaszcza podczas deszczowej aury. Dlatego warto się tam wybrać, gdy na słońce w prognozach pogody nie ma co liczyć. Naszym zdaniem klimat w tym miejscu jest wręcz bajkowy!

Egzotyczna sesja ślubna w palmiarni

Wbrew pozorom, by sesja zdjęciowa miała egzotyczny klimat, wcale  nie musicie rezerwować biletów lotniczych na podróż w ciepłe kraje. Większość polskich miast, a zwłaszcza tych największych, posiada już ogromne szklarnie z ciepłolubnymi roślinami. Zdjęcia pod olbrzymią palmą? Czemu, nie!

Pałacowy przepych, czyli idealne miejsce na sesję ślubną

Jeśli uwielbiacie klasyczny przepych, sesja ślubna może odbyć się w pałacu. Wysokie wnętrza, ogromne okna, oraz klimatyczny wystrój z pewnością sprawią, że zdjęcia będą wytworne i pełne charyzmy. Pałaców w Polsce nie brakuje. By nie generować dodatkowych kosztów, warto wybrać ten, który jest najbliżej miejsca zamieszkania. A jeśli organizujecie wesele w pałacu, to małą sesję ślubną warto wykonać jeszcze tego samego dnia.

Relaksacyjny szum spadającej wody podczas sesji przy wodospadzie

Kadry z sesji ślubnej będą zapierały dech w piersiach, gdy wybierzecie się do wodospadu. Wielka Siklawa w Zakopanem, Wodospad Kamieńczyka lub Szklarki w Szklarskiej Porębie, to tylko kilka z tych, na które warto zwrócić uwagę. Sesję przy wodospadzie można połączyć z sesją zdjęciową w górach.

Zdjęcia z sesji ślubnej to spotkanie się oko w oko z obiektywem fotografa. Nawet jeśli nie lubicie pozować, warto się przełamać. Efekt sesji zdjęciowej często przechodzi Wasze najśmielsze oczekiwania. Poświęćcie trochę czasu i wybierzcie miejsce, które zawsze chcieliście zobaczyć, lub te, które ma dla Was szczególną moc. A jeśli powyższe lokalizacje nie spełniają Waszych oczekiwań, to koniecznie zajrzyjcie tutaj. W tym wpisie znajdziecie kolejne 10 wyjątkowych miejsc na sesję ślubną w Polsce.

strefatworczafotografia
F
F