logo Strefa Twórcza Fotografia

Jak zorganizować wesele bez wpadki?

scroll bottom

Przed Wami ten wymarzony dzień! Już nie możecie się doczekać tej pamiętnej chwili? Ale wciąż zastanawiacie się jak zorganizować ślub, by wszystko się udało? Czy może obyć się bez wpadek i stresu? Oto 5 sposobów na to, by skutecznie uniknąć problemów, a sam ślub i wesele były magiczne!

Sezon ślubny w pełni! Każdy, kto pracuje w branży weselnej, doskonale wie o tym, że grafiki u podwykonawców pękają w szwach. Z pewnością na ten ślubny szał ma wpływ również pandemiczny chaos – ślub i koronawirus chyba się nie lubią… Przekładane wesela lub ich przyśpieszanie doprowadziło do tego, że znalezienie godnego polecenia zleceniobiorcy czasem może powodować zawrót głowy. Zastanawiacie się, dlaczego to jest aż takie ważne? No to czytajcie dalej…

Sobota rano. Wyczekany dzień ślubu w końcu nastał. Podekscytowanie sięga zenitu – i to dosłownie. Sam ślub ma się odbyć w niezwykle romantycznej scenerii – na plaży. Specjalny podest, piękne dekoracje i Para Młoda w blasku zachodzącego słońca.

Godzina zero się zbliża, a w umówionym miejscu… pusto!

Zdenerwowani organizatorzy dzwonią do wynajętej firmy eventowej, a w słuchawce słychać tylko „Przepraszam, zapomnieliśmy”. Niewiarygodne, prawda? Ale niestety prawdziwe. To historia, w której sami uczestniczyliśmy.

Ogromny stres, szukanie winnego i tylko krok od ślubnej klapy! Na szczęście z pomocą przychodzą przyjaciele. Organizują ślub na plaży w warunkach alternatywnych… A później już wszystko idzie zgodnie z planem. Uff sami odetchnęliśmy z ulgą, gdyż trudno zrobić dobry materiał ze ślubu i wesela, które aż kipią od nerwowej atmosfery. Pomimo tego, że firma z Internetu dała ciała, w tym przypadku wszystko skończyło się bajkowym „happy endem”.

Niestety, w ostatnim czasie nie wszyscy mieli aż tyle szczęścia.

Nerwowe wesele, a praca fotografa na ślubie

Kolejna sobota, zakochani w sobie po uszy nowożeńcy i znowu wszystkie przygotowania zapięte na ostatni guzik. W tym przypadku również nie było miejsca na niepowodzenie.

Niestety, ślubna schola nie pojawiła się w kościele, rzetelność członków zespołu muzycznego pozostawiała wiele do życzenia, profesjonalny pokaz sztucznych ogni nie wypalił z powodu braku pozwolenia. Nerwy, negatywne emocje i uciekający czas sprawiły, że wykonanie dobrych ujęć graniczyło z cudem. Młodzi nie byli wyluzowani, cały czas gdzieś biegali, dzwonili… Byli nieobecni. W takiej sytuacji dokładamy wszelkich starań, aby taki stan nie przełożył się na efekt końcowy filmu i teledysku ślubnego.

Zastanawiacie się, w jaki sposób można uniknąć takich przykrych przygód w dniu ślubu? Co zrobić, by wszystko poszło zgodnie z planem? Jak dobrze zorganizować wesele?

Mamy dla Was klika rad. Jeśli weźmiecie je sobie do serca, to są szanse, że powyższe wpadki, nie będą miały miejsca w czasie Waszego wesela. I nieważne czy szukacie nietuzinkowego fotografa na ślub w Szczecinie, czy marzy Wam się fotobudka na wesele w Szczecinie – dobry podwykonawca zawsze ma podobne cechy.

5 sposobów na to, by uniknąć ślubnych wpadek

Fotograf na ślub, czyli podwykonawca z polecenia

Pewnie wielu z Was pomyśli sobie, że to napędzanie rynku po znajomości. Jednak nic bardziej mylnego! Żaden kamerzysta na wesele nie weźmie odpowiedzialności za nierzetelnego DJ. Podobnie jak i fotograf na ślub. Szczecin ma w swojej ofercie wielu specjalistów, którzy cieszą się nieposzlakowaną opinią. Profesjonalny kamerzysta na ślub w Szczecinie nie poleci swoim klientom firmy, której nie jest pewien. To oczywiste! Nikt nie chce nadstawiać karku za czyjś brak profesjonalizmu. Dlatego pytajcie śmiało. Jeśli jesteśmy w stanie Wam pomóc – chętnie to zrobimy!

Opinia znajomych ma znaczenie

Jaki fotograf na ślub ma jeszcze wolny termin? Zapytajcie znajomych, kto sprawdził się u nich. Z pewnością podzielą się swoimi doświadczeniami i doradzą Wam, z czyjej oferty warto skorzystać, a kogo powinniście omijać szerokim łukiem. Większość par, która organizowała ślub, długo pamięta tę niepewność i stres, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Dlatego bez wątpienia chętnie podzielą się swoimi odczuciami, wiedzą i doświadczeniem. Słuchajcie ich uważnie.

Moc Internetów

Jeśli w Waszym otoczeniu nie znaleźliście par, które w ostatnim czasie brały ślub, zajrzyjcie do Internetu. Portal społecznościowy Facebook to kopalnia wiedzy. Nieuczciwi podwykonawcy mają negatywne komentarze. Czytajcie uważnie nie tylko to, co znajduje się na profilu firmowym, ale również na forach internetowych, gdzie nie ma cenzury. Zaglądajcie do opinii Google. W tym przypadku ilość otrzymanych gwiazdek na ogromne znaczenie. Niezadowoleni klienci najczęściej nie zostawią na nierzetelnym podwykonawcy suchej nitki.

Pamiętajcie, że wystawianie opinii działa w dwie strony. Zarówno dobre, jak i złe informacje pomagają Wam podjąć najlepszą decyzję. Właśnie dlatego, warto wrzucać również te pozytywne opinie dla rzetelnych podwykonawców. Znajdźcie chwilę na to, by po ślubie ocenić ludzi ,z którymi mogliście współpracować. Bądźcie obiektywni – my naprawdę dajemy z siebie wszystko, by Wasz dzień był wspaniały!

Niska cena za wysoką jakość?

Organizując wesele i ślub, musicie być ostrożni. Jeśli wyławiacie najtańsze oferty na rynku, to liczcie się z niższą jakością. Oczywiście nie musi to być regułą, jednak w wielu przypadkach tak właśnie jest. Oszczędźcie sobie nerwów, skorzystajcie z oferty legalnie działających firm z kilkuletnim doświadczeniem. Dobra usługa kosztuje, a dla własnego spokoju, warto za nią zapłacić.

Ślubny makijaż – czy może być niekorzystny?

Makijaż zawsze powinien wydobywać indywidualne piękno kobiety. W czasie ślubu oraz wesela ma on ogromne znaczenia. Cera panny młodej powinna być matowa. Oczy powiększone, delikatnie wycieniowane, ale nie za ciemno. Wiele razy świetnie zrobiony make up w połączeniu z retuszem świateł sprawiał, że nasze panny młode były zachwycone kadrami ze ślubu. Niestety, nie zawsze tak jest. Dlatego, aby uniknąć rozczarowania, warto umówić się na makijaż próbny. Wykorzystajcie to np. na sesji narzeczeńskiej. Dzięki temu unikniecie rozczarowania, a atrakcyjne zdjęcia będą cieszyły Was przez wiele lat.

Vanessa i Arkadiusz fotograf na ślub w Szczecinie

Nasze doświadczenie i ilość zrealizowanych sesji ślubnych, teledysków ślubnych i filmów ślubnych w wersji tradycyjnej skutkuje pewnymi obserwacjami. Więc jeśli macie z czymś problem, uderzajcie bezpośrednio do źródła. Solidne firmy, które są nastawione na wieloletnią pracę w branży eventowej i ślubnej, dbają o swoją reputację. Zła opinia to najczęściej problem podwykonawców, którzy „chcą sobie dorobić”, bo coś potrafią, lub liczą na szybki zysk. Oczywiście nie mówimy tutaj o sytuacjach losowych, z którymi zawsze trzeba się liczyć. Ale rzetelna firma zawsze znajdzie swojego następcę, by klient finalnie był zadowolony. A więc do dzieła! To, kogo jeszcze Wam brakuje?

strefatworczafotografia
F
F