logo Strefa Twórcza Fotografia

Małe wesele – czy to się opłaca?

scroll bottom

Marzy Wam się małe wesele w ogrodzie lub małe wesele w domu? Kameralne przyjęcie to alternatywa dla par, które nie lubią tłumów i cenią swoją prywatność. Też należycie do tej grupy, ale wciąż zwlekacie z ustaleniem daty ślubu? Dowiedzcie się, jakie zalety ma taka decyzja. Jak myślicie, czy takie rozwiązanie ma jakieś wady? Sprawdźcie sami!

Gdzie zorganizować kameralne wesele?

Wciąż zastanawiacie się jak zorganizować małe przyjęcie ślubne? Zapewne macie świadomość tego, że wybór miejsca jest kwestią bardzo indywidualną. Wy możecie zdecydować się na przyjęcie w kameralnej sali z pełną obsługą. Ktoś inny wybierze klimatyczne wesele w ogrodzie z kateringiem. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Klimat w salach weselnych jest do siebie zbliżony, więc trudno będzie sprawić, że impreza zapadnie w głowach uczestników na dłużej. Biorąc jednak pod uwagę, że na liście gości znajdzie się najbliższa rodzina i przyjaciele, to ta kwestia wygląda nieco inaczej. Bez względu na klimat i atrakcje będzie to dla nich wspaniałe wydarzenie. Wspólne celebrowanie miłości nie ma sobie równych!

Sara & Kamil fotograf na ślub Szczecin

Małe wesele w ogrodzie przy własnym domu to już spory luksus – nie każdy ma takie możliwości. A zatem, jeśli macie gdzie rozstawić namiot, by usadzić swoich gości i znajdzie się jeszcze trochę miejsca na taneczny parkiet, to warto tę opcję rozważyć. Największym minusem tego rozwiązania jest wkład własnej pracy oraz ryzyko niepogody. A poza tym, przy współpracy z cateringiem, DJ-em, kamerzystą, florystką wszystko pójdzie jak po przysłowiowym maśle. Oczywiście – fotograf na wesele to również must have. Kto inny zapisze te owiane magią chwile na papierze jak nie on?

fotograf na wesele

Małe przyjęcie weselne po ślubie kościelnym? To nie wstyd!

Dużo wątpliwości pojawia się także w temacie rodzaju ślubu. „Po cywilnym to wypada zrobić małe przyjęcie, ale po kościelnym małe to wstyd” – wbrew pozorom takie właśnie teorie wciąż krążą wśród przyszłych par młodych. Nic bardziej mylnego! Bez względu na rodzaj ślubu, wybierzcie taką formę świętowania, jaka będzie dla Was najlepsza! Bez oglądania się na to, co powiedzą inni. Ślub i wesele powinny Wam sprawić radość. I być spełnieniem Waszych oczekiwań. Tego się trzymajcie 😉

Sara & Kamil fotograf na ślub Szczecin

Małe wesele na 30 osób?

Ilość gości w czasie każdego przyjęcia jest także kwestią umowną. Są pary, które uważają, że jak wesele to tylko na 200-300 osób. A poniżej tej liczby gości, każda weselna impreza jest po prostu mała. Inni – dla kontrastu – przyjmują, że małe wesele to ok. 50 osób, a duże to średnio stówka. Więc to, czy wesele będzie duże, czy też małe, zależy od Waszego punktu widzenia. Pamiętajcie, że bez względu na to, jaka będzie liczba gości, możecie się wyśmienicie bawić. I to do białego rana! W końcu klimat tworzy jakość, a nie ilość.

Sara & Kamil fotograf na ślub Szczecin

Małe przyjęcie weselne – czy to się opłaca?

To kolejna sprzeczna teoria, która od lat krąży wśród młodych par. Zacznijmy od początku. Kto organizuje przyjęcie weselne (bez względu na liczbę gości) i liczy na zwrot poniesionych kosztów, może się rozczarować. Najlepiej gdy szacuje się własne możliwości finansowe i na ich podstawie planowany jest budżet ślubny. Ze zwrotem bywa różnie. Dużo zależy od przyjętych w rodzinie standardów. I nie ma tutaj reguły – czy małe wesele, czy duże.

Sara & Kamil fotograf na ślub Szczecin

Długa suknia ślubna zarezerwowana na ślub kościelny i wielkie wesele?

Ubiór pary młodej powinien mieć swoje uwarunkowania w marzeniach o dniu ślubu, a nie w tym, co pomyślą inni. Jeśli Ty, moja droga panno młoda, od lat marzyłaś o tradycyjnej, pięknej, długiej sukni ślubnej, to właśnie taką wybierz z okazji tego wyjątkowego dnia! Nie warto zmieniać planów pod naciskiem innych osób i pewnych utartych schematów! Współczesna moda weselna jest bardzo zróżnicowana. Dużo zależy od motywu przewodniego oraz Waszego stylu bycia!

Sara & Kamil fotograf na ślub Szczecin

Noc z życia fotografa… – ile kosztuje wesele?

A na koniec opowiemy Wam historię jednej z naszych par młodych, która w ubiegłym roku spełniła marzenie o kameralnym ślubie cywilnym i weselu w swoim ogrodzie. Młoda w zwiewnej, długiej sukni. Młody elegancki, ale nie „na kant”. Tej nocy bawiło się z nimi niespełna 50 osób. A parkiet pod gwiazdami pękał w szwach do 5 nad ranem. Pyszne jedzenie przygotował catering, DJ zagrał ulubione kawałki. A o detale i wspaniały klimat zadbali sami organizatorzy – było magicznie! Łączny koszt tej imprezy wyniósł 17 tysięcy złotych. I jak sami wówczas twierdzili – ku ich zdziwieniu się zwróciło!

Wciąż się zastanawiacie, czy warto organizować małe wesele? Spełniane marzenia nie mają ceny. Wspomnienia są bowiem bezcenne!

strefatworczafotografia
F
F